Stáváš se na vždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. Antoine de Saint-Exupéry

Papoušci ve Společnosti Laguna

Společnost Laguna

Arnold - Ara Zelenokřídlý

Arnold je handicapované mládě odchované přirozeně pod rodiči. Něco se však v domovské dutině při odchovu přihodilo a Arný má šikmo rostlý zobák a poškozený (otočený) prst na levé noze.

image

Arnold
Ara Zelenokřídlý
ID: 2501
Narozen 8/2016
Příjem 7/2017
Umístění Botanická zahrada UK
Aktuální párování Manga

Krátký příběh

Arnold přišel do Laguny v necelém roce věku. Měl olámané letky i ocas, zřejmě díky jeho nemotornosti kvůli otočenému prstu na levé noze. Měl přerostlý zobák, který je potřeba průběžně upravovat. Zpočátku byl trochu bojácný. Jak dorůstala pera v křídlech a ocase, vylepšovala se mu motorika a stával se veselejší. Je trochu nešikovný při krmení, kvůli křivému hornímu zobáku, ale dokáže si rozlousknout i ořechy, jenom má větší spotřebu krmiva. Velkým vzorem a „učitelkou“ je mu o pár let starší ara Manga, která si ho vzala do péče a učí ho vše potřebné, pochopitelně hlavně všechny lumpárny.

 ŘÍJ 2017  29
Poprvé se účastní společné akce Laguny na výstavě Exotika v Lysé nad Labem. Ve společnosti dalších papoušků a především pod vedením zkušenější aří slečny Mangy začíná létat a stoupá mu sebevědomí. Po výstavě již odjíždí s Mangou do velké voliéry v Botanické zahradě.

Arnolda podporují

Marepa

virtuální majitel
  • Adopce Premium
  • 5.3.2018 - 4.3.2019

Veronika Sotonová

virtuální majitel
  • Adopce Basic
  • 12.3.2018 - 11.9.2018

Tomáš Mrnka

virtuální majitel
  • Adopce Standard
  • 12.9.2018 - 11.9.2019

Chcete i Vy podpořit tohoto papouška?

Nabízíme Vám dvě možnosti jak podpořit konkrétního papouška a pomoci tím i Společnosti Laguna. První z možností je jednorázový finanční příspěvek, který bude určen na krmivo, léčbu a další výdaje spojené právě s Vámi vybraným papouškem. Vaše jméno pak může být u papouška uvedeno, jako jednorázový přispěvatel.

Další možností je Virtuální adpoce papouška, kdy pravidelně přispíváte na konkrétního papouška. Stačí si vybrat jeden z našich programů adopce, oblíbeného papouška a stáváte se jeho virtuální majitel.

Adopce papouška je možná

Naposledy změněno pátek, 19 říjen 2018 20:52

Kontaktujte nás

603 211 381