Stáváš se na vždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. Antoine de Saint-Exupéry

Jak pomoci papouškům

Jako asi většina neziskových organizací, které se starají o opuštěná, týraná či jinak handicapovaná zvířata, se ani my neobejdeme bez pomoci od široké veřejnosti. Díky i minulosti našich papoušků, není jejich léčba vždy nejjednodušší a tím i náklady na provoz jsou znatelné. Proto si vážíme jakékoliv pomoci a to nejen finanční. Budeme velice potěšeni, pokud i Vy si vyberete jednu z forem pomoci a přispějete na provoz a léčbu těchto papoušků.

Finanční pomoc

Pokud budete chtít můžete přispět na naše popoušky na náš transparentní účet, nebo přinést finanční obnos osobně. Můžete nám finančně pomoci třeba i dárkovými poukazy do různých Pet center, chovatelských potřeb apod. (prostě kdekoliv, kde můžeme poukaz uplatnit na nákup potřeb a krmiv pro naše papoušky). Tato forma pomoci je zejména ideální pro zájemce, kteří zvažují jednorázovou či nepravidelnou podporu. Pokud máte zájem o pravidelnou pomoc, můžete využít i naši "Virtuální adopci".

Číslo našeho transparentního účtu: 2501164977/2010
Vedený u: Fio banka, a.s.

V připadě, že přinesete hotovost osobně, je samozřejmostí vystavení příjmového pokladního dokladu, případně smlouvy o poskytnutí daru. Smlouvu o poskytnutí daru je možné i na platby zaslané na náš bankovní účet, nebo na materiální dary. V případě zájmu o smlouvu nás prosím neváhejte kontaktovat.

Materiální pomoc

I tato forma pomoci je pro nás velmi důležitá a nepostradatelná. Materiální pomoc můžeme ještě rozdělit na dvě skupiny – Krmivo a vybavení.

Krmivo – je asi jedna z nejkomplikovanějších forem pomoci, na druhou stranu velmi důležitá. Bohužel díky různým omezením papoušků při nemocech, nelze přesně říct, který druh krmiva by byl vhodný. Nákup ovoce a zeleniny, které je nutné rychle zpracovat, může být také složité a určitě bychom neradi, aby Vaše pomoc byla nevyužita. Proto pokud máte zájem o tuto formu pomoci, prosím kontaktujte nás a my Vám velmi ochotně sdělíme, co by aktuálně bylo vhodné přinést.

Vybavení – rádi uvítáme různé hračky pro papoušky, přírodní provazy či jiné pomůcky, při kterých se mohou zabavit a vyřádit. Dále můžete přinést například i staré noviny, které používáme jako podestýlku do klecí, nebo v malém množství krabice na cupování. V některých případech využijeme i čistící přípravky, ale ty je opět vhodné konzultovat dopředu.

Dobrovolnická pomoc

Po seznámení se s prostředím, vzájemných sympatiích a dohodě budeme rádi, když mezi sebou budeme moci přivítat pomocníky a dobrovolníky. Jedná se zejména o pomoc s krmením a úklidem zařízení. Zde je ale potřeba jistá zručnost, samostatnost, zkušenost s papoušky a hlavně pravidelnost. Nicméně i to Vám rádi ukážeme a zaškolíme. Dále je možné dobrovolníky využít na jednorázové akce, které pořádáme. Jedná se o výstavy, přípravy na akce, jednorázové sezónní úklidy atd. Pokud budete mít o tuto formu zájem, neváhejte nás kontaktovat. Domluvíme se na rozsahu a zařadíme Vás mezi dobrovolníky. Na email Vám pak budeme zasílat informace o akcích, na které můžete přijít pomoci.

Virtualní adopce

Pokud nemůžete mít papouška přímo doma, nebo nemáte tolik času se mu věnovat a přesto ho chcete "mít", můžete využít naši virtuální adopci. Stačí si vybrat papouška, variantu virtuální adopce a pak už stačí doladit pár detailů "a je to" :-). Měsíčně přispíváte vybranou částku na provoz tohoto papouška. Budete uveden jako virtuální majitel, můžete se za papouškem přijít podívat obdarovat pamlsky, dostáváte informace o jeho stavu a případných potřebách. U jeho fotky na našem webu budete uveden jako virtuální majitel.

Deponace papouška

I přímá adopce papouška do rodin je ve Společnosti Laguna možná. Jde ale ve srovnání s vybráním například pejska v útulku o dost komplikovanou záležitost. Papoušek je velmi citlivý na změny a i odchod do náhradní rodiny by mohl těžce snášet. Proto je nejprve nutné vytvořit vztah papouška a nového majitele. V praxi to častěji vypadá tak, že papoušek si vybere nové majitele sám a ne obráceně.

Pomoci nám můžete také "sdílením"!!! Vypadá to, že je to málo a zabere pár vteřin, ale věřte že sdílením mezi své přátelé a sdílením Vašich přátel mezi ty své, se najde mnoha příznivců, kteří by chtěli pomoci. Takže i za to Vám patří velký dík!

Naposledy změněno středa, 03 květen 2017 15:53

Kontaktujte nás

603 211 381