Stáváš se na vždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. Antoine de Saint-Exupéry

Co se děje ve Společnosti Laguna

Společnost Laguna

Novinky a události

Přinášíme Vám souhrn toho nejzajímavějšího, co se ve Společnosti Laguna stalo za poslední dobu a co i v nejbližších dnech plánujeme. Budeme rádi, pokud naše akce budete sledovat a na některou z nich se přijdete podívat.

DUB 13
Zahájena letní sezóna v Bioparku Štít
I když je počasí ještě proměnlivé, první parta papoušků Laguny vyrazila na "letní tábor" do Štítu. Arové Harlekýnka Manga se zelenokřídlým Arnoldem se ihned "zaparkovali" na horní větvi a spokojeně pozorovali rozrostlou lví smečku vedle voliéry. Letos jsme vypustili do voliéry partu amazoňanů několika druhů (oranžovokřídlý, modročelý, kubánský, pomoučený, žlutohlavý-zelený). Byl přesně vidět rozdíl chování těch, kteří už tady byli minulé roky narozdíl od těch nováčků, kteří se teprve rozkoukávali. Přivítali je zde arové vojenští, aratinga, banda papoušků patagonských, korely a alexandři. S ostatními "domácími" papoušky utvořili různorodou partu, tak už jenom budeme hlídat, aby nedošlo k šarvátkám. Každoročně jim tento pobyt velmi prospívá. O víkendech za nimi budeme jezdit i ochočenými papoušky, povídat si a fotit s návštěvníky Bioparku.


DUB 07
Veletrh For Pets Letňany
Laguna se účastnila veletrhu For Pets v Letňanech ve dnech od 4. dubna do 7 dubna 2019. Postavili jsme zbrusu nový žlutý stánek s reklamními předměty, letáky, galerií karet papoušků k virtuální adopcí. Stánek jsme měli umístěn v hale č. 2 společně s dalšími útulky pro zvířata v nouzi. Po celé 4 dny zde probíhala poradna chovatelská i veterinární, o víkendu jsme představili Lagunu i při krátkých prezentacích na podiu. Diskutovalo se s návštěvníky a vyměňovali jsme si kontakty s ostatními účastníky.

LED 03
První letošní přednáška v Berouně
V novém roce se uskutečnila první letošní přednáška v krásném prostředí Městské knihovny v Berouně. V podvečer se sešli místní obyvatelé i přespolní, aby si poslechli přednášku o papoušcích, jejich životě v přírodě i lidské péči a zároveň se seznámili s projektem Laguna. Přednášku doplňovali tři mladí kakaduové bílí, mladičká ara zelenokřídlá a ara ararauna.


Události v roce 2018:

 

 

ŘÍJ 28
Výstava Exotika 2018 v Lysé nad Labem
Jako tradičně každý rok se v Lysé nad Labem na konci října uskutečnila výstava Exotika. Letos se Laguna představila v komplexu šesti velkých voliér. Připravili jsme skupiny amazoňanů, arů, kakaduů a žaků. Nejvíce návštěvníky upoutávali dvě velké voliéry kakaduů - a to především parta bílých kakaduů a sousedící kakaduové žlutočečelatí, kteří se předváděli na houpacích lanech s doprovodem veselého křiku.

SRP 17
79. výstava exotického ptactva a rostlin s názvem "Stepí a pralesem"
Tato výstava se koná jako každý rok v Botanické zahradě UK až do 2.9.2018. Laguna se aktivně podílí na pořádání výstavy - u pokladny máme stánek s reklamními předměty, samozřejmě za doprovodu některých ochočených papoušků, předvádíme inkubátor s měsíčními mláďaty dvou kakaduů a ararauny, do výstavy jsme zapůjčili několik našich papoušků.

KVĚ 01
Zahájení sezóny 2018 - Biopark Štít
Každý víkend od května do září nás můžete navštívit v Bioparku Štítu u Chlumce nad Cidlinou. V kontaktní voliéře na Vás čekají papoušci Laguny, můžete se s nimi vyfotit, pomazlit a pohrát. Po celý den možnost poradenství o chovu velkých papoušků v lidské péči. Zároveň si prohlédnete i další zvířata tohoto specializovaného zooparku, jako jsou velké kočkovité šelmy, opice, pštrosi, ovce, kozy, želvy, koně, králíci a morčátka na pohlazení a mnoho dalších. Aktuální info na stránkách facebooku Bioparku Štít.DUB 18
Domov seniorů Benešov
Papoušci Laguny letěli udělat radost babičkám a dědečkům. Vystupovali zde arové Bucky a Sněhurka, kakaduové Rokýn, Kuba a Eddie, žako Asabi a amazoñan Matěj. Ochranku zajišťovala čivava Bibi.


BŘE 26
Předjaří na Pražském Hradě
Papoušci Laguny doplnily výstavu v Empírovém skleníku v Královských zahradách ve dnech 17. - 26. 3. 2018. Letos Pražský Hrad vystavil několik vzácných tapisérií a gobelínů v záplavě risíců rozkvetlých jarních květin - především řepčíků, hyacintů, modřenců či petrklíčů. Do Hradu se z Laguny vypravil ararauna Bucky, papoušek červenokřídlý Pepík a amazoňané Erik (pomoučený) a Kubínka (oranžovokřídlý).LED 01
Společnost Laguna

Starší novinky a události v Laguně zde >>

Naposledy změněno sobota, 11 květen 2019 15:11

Kontaktujte nás

603 211 381