Stáváš se na vždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. Antoine de Saint-Exupéry

Přímá adopce do rodin

Jedna z dalších možností pomoci papouškům je i tak zvaná deponace, tedy adopce papouška do rodin. Tato forma pomoci sice může být pro papouška ideální, hlavně u papoušků, kteří již dříve v rodinách žili, ale bohužel jde o jednu z nejkoplikovanějších pomocí. Většinou je to běh na delší trať a ne zrovna papoušek, kterého si vyberete, si vybere i Vás.

Deponace aneb umístění papouška do rodin

I takto lze papouškům pomoci, ale praxe tohoto umisťování je mnohem složitější, než u známějších útulků s pejsky či kočičkami.  Papoušci jsou mnohem inteligentnější a změny domova jsou u nich hůře proveditelné. Je nutné, aby si budoucí majitel a vybraný papoušek vyhovovali, dobře spolu fungovali a měli se rádi. Zájemce dochází k nám do Laguny a postupně se seznamuje s umístěnými papoušky a to v rámci běžného provozu - krmení, úklidu, hraní a cvičení s papoušky. Při těchto aktivitách vznikají vzájemné vazby člověka s papoušky. Pokud si s některým začne výrazně rozumět, domluví se zkušební umístění do nové rodiny. Musíme počítat s tím, že papoušci mají za sebou hodně špatné zkušenosti, takže je jejich chov mnohem komplikovanější, než když si koupíte zdravého mladého papouška. Také mívají často nějaké trvalé zdravotní problémy a je třeba jim dle toho upravit dietu či podávat dle instrukcí léky či podpůrné prostředky. Tato přechodná doba se určí individuálně (několik měsíců) a papoušek je deponován na dobu určitou. Po celou dobu nový majitel a Laguna spolupracují a informují se o všech změnách. Pokud zkušební doba proběhne ve prospěch papouška, je papoušek deponovanán na neurčito. I v této fázi nový majitel informuje Lagunu o případných potížích s papouškem a Laguna pomáhá případné zdravotní či jiné problémy řešit. Kdyby nastal v budoucnu v rodině papouška nějaký vážný problém a nový majitel by nemohl zajistit další kvalitní péči o svěřeného papouška, Laguna ho přednostně přijme zpět.

Pokud byste o tuto formu pomoci měli zájem, neváhejte nás kontaktovat přes kontaktní formulář.

Pomoci nám můžete také "sdílením"!!! Vypadá to, že je to málo a zabere pár vteřin, ale věřte že sdílením mezi své přátelé a sdílením Vašich přátel mezi ty své, se najde mnoha příznivců, kteří by chtěli pomoci. Takže i za to Vám patří velký dík!

Naposledy změněno středa, 03 květen 2017 21:17

Kontaktujte nás

603 211 381